Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

  Nanotechnologie - BKServisCZ  

Usnadněte si

předvánoční  úklid !

S naší NanoPěnou

Nano pěna čistí,leští,

impregnuje a konzervuje

nejrůznější

hladké povrchy

a to na dlouhou dobu. 

ODKAZEM TADY
NANOPĚNA - ČISTÍ A CHRÁNÍ POVRCHY

 

TOPlis t - BKServisCZ

 
AUTO NANO LIBEREC
FOTOGALERIE ZDE
 
MOTORKA DUCATI 749

Ošetřujeme povrchy 100% 
nanotechnologií.
Německá kvalita - BKServisCZ

Profesionálně čistíme a 
impregnujeme povrchy. 
Kuchyně a koupelny
sklo,keramiku,zrcadla.

Ochrana povrchu - BKServisCZ

Špína už nemá šanci.  

 Výtahy a nerez plochy
Čištění výtahů a ošetření nerezi - BKServisCZ 

Snadné odstranění otisků.

Umíme ošetřit i jiné povrchy.

(sklo,keramika,plasty,dlažby,

lodě,auta,motorky...)


Úvod » INFORMACE DOPLŇKY STRAVY » SACHARIDOVÉ NÁPOJE

INFORMACE DOPLŇKY STRAVY / SACHARIDOVÉ NÁPOJE

 

CHARAKTERISTIKA:

Základní informace k této skupině produktů, průběžně se aktualizují, doporučujeme přečíst pokaždé před výběrem z této skupiny.

Do této skupiny jsou řazeny sacharidové nápoje s nízkým obsahem tuků (sacharidy jako nejvíce zastoupená živina), které se používají jako takzvané GAINERY, neboli zdroje snadno dostupné energie především ze sacharidů, určené obvykle k přibírání. V této skupině produktů jde však o užší výběr, o nápoje, kde se jedná hlavně o sacharidy s částečným doprovodem proteinů. Nejsou zde uvedeny produkty řazené (zejména v americké literatuře) do skupiny MRP, neboli Meal Replacement Powders (tekutá kompletní výživa v prášku), které svým složením opravdu představují komplexnější pojetí živin v lehce stravitelné formě a někdy jsou zde jako pravé GAINERY považovány právě MRP, protože jejich účinek na výživu organismu za účelem zvětšování svalové hmoty je komplexnější.

Do této skupiny výrobků také patří AMG Gainer. Je uveden ve skupině produktů „AMG“.

Sacharidové nápoje jsou určeny především pro příjem živin první hodinu po skončení zátěže, nejlépe během 5 minut po skončení. Smysl je popsán v článku „Sacharidy…“. Pokud tvrdě trénujete a potřebujete urychlit regeneraci do dalšího tréninku, je možné tyto nápoje v relativně malém množství používat přibližně půl až tři čtvrtě hodiny před každým jídlem, nebo místo přesnídávky či svačiny (a v tom případě stačí doplnit trochou ovoce nebo zeleniny). Příjem před hlavními jídly by měl být v takovém množství, aby nebyla negativně ovlivněna chuť k jídlu.

Jak vybírat?

Zcela jednoznačně nejvhodnější prakticky pro všechny sporty se jeví AMG Gainer. Jeho poměry živin jsou poněkud atypické, ovšem byly nutné pro „vyladění“ aminokyselin. Pokud se někomu zdá drahý, doporučujeme Anabolic, Anabolic GF, Gain + Power. Tyto vyjmenované nápoje obsahují relativně málo sacharidů z pohledu kulturistů, přestože názory biochemiků říkají, že jich tam je až dost J. Ten, kdo chce bílkovin více, nebo omezuje sacharidy kvůli riziku tloustnutí, může použít Bulk GF. Je to nápoj určený pro rychlou dodávku bílkovin zejména po skončení zátěže. Výhodou nápoje Bulk oproti mléku je to, že obsažené proteinové zdroje jsou rychle vstřebatelné (albuminy a hydrolyzáty proteinů), kdežto proteiny mléka (převážně kasein) se vstřebávají pomalu. Kromě toho Bulk GF je v kvalitě AminoExact (vyvážené aminokyseliny) a obsahuje růstové faktory.

Sacharidové nápoje jsou také typově vhodné, pokud je chcete použít jako doplněk ke kreatinu.