Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

NANO
PĚNA


NANOPĚNY ČISTÍ A CHRÁNÍ POVRCHY


TOPlist

 

Kontakt

BK Servis CZ s.r.o.
Pivoňková 255,
463 03 Stráž nad Nisou
napište nám
+420 773 641 008
+420 773 641 006

TOP PRODUKTY

Aktuality a novinky

arr3Arašídový krém,Mandlové másloNOVÉ PRODUKTY V NAŠÍ NABÍDCE Arašídový krém - obsahuje rostlinné a nenasycené tuky, prospěšné... arr3Profesionální servis povrchů materiálů nanotechnologií.BK Servis CZ profesionální servis povrchů materiálů nanotechnologií. Seznámíme Vás s novými... arr3NANO PĚNA - VIDEA  NanoPěna original - je čistící a současně impregnační pěna  s výhodami moderní... arr3JAK ODSTRANIT ZATUCHLINU  Jste provozovatelem nebo majitelem staršího domu,chaty,bytu,provozovny, nebo dopravního...
Nanoservis
AUTONANO LIBEREC

 

 
Pracujeme se 100%


nanotechnologií.
Německá kvalita
Profesionálně čistíme a

impregnujeme povrchy. Kuchyně a koupelny

sklo,keramiku,zrcadla.

Špína už nemá šanci.


Výtahy a nerez plochy.

Snadné odstranění otisků.ČTĚTE O ACAI ZDRAVÉM OVOCI / ACAI INFORMACE

 

ACAI - OVOCE Z BRAZÍLIE


Představte si místo hluboko v amazonském deštném pralese ... nedotčený, přírodou opředený organický ekosystém, kde jsou půdy bohaté na tmavé organické živiny a jiné prvky; místo nedotčené chemií a znečištěním, kde se rostliny a živočichové vyskytují ve své čisté, přírodní podobě, rostoucí přesně tak , jak zamýšlela matka příroda. Na takovém místě, na březích řeky Amazonky, klidně roste naše palma, neustále využívající bohaté živiny z půdy a tvořící zázračné malé fialové bobulky. A právě z plodů této divoce rostoucí palmy Açai - získáváme přírodní výtažek obsažený v celé široké škále našich výrobků - ACAICO.

 

 

Açai (čti: asají) je lahodné brazilské bobulovité ovoce temně fialové barvy. Chutí a vůní připomíná čokoládu a lesní plody - je to opravdový dar matky přírody. Roste v amazonských deštných pralesích. Má bohatou specifickou chuť a vysoké nutriční hodnoty. Açai oslovuje sportovce a další bytosti, podporující zdravý životní styl.

Obsahuje nejvíce antioxidantů ze všech známých druhů ovoce, množství glykoproteinů, bílkovin, vlákniny a esenciálních omega 3, 6 a omega-9 mastných kyselin. Ovoce Açai je považováno za jednu z nejzdravějších potravin na naší planetě.

Domorodé kmeny amazonské džungle používali Açai jako energetickou podporu (povzbuzení) při lovu a podpůrný zdroj sexuální energie. Toto ovoce s vysokou energetickou hodnotou navíc posiluje imunitní systém, pomáhá bojovat s infekcemi, je podpůrným prostředkem v boji s rakovinou, ochraňuje srdce, udržuje dobrou náladu a díky tomu, jsme schopni si lépe užívat života.

 

 

Máme prvotřídní 100% organické plody Açai prodávané v celé Evropě. Všechny naše plody Açai mají původ Fair Trade a dovážejí se přímo z amazonského deštného pralesa.

 

 

ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity - absorpční kapacita kyslíkových radikálů) Testování ORAC je prováděno za účelem měření antioxidačních účinků různých potravin. Ve studiích vzorků açai je tato hodnota mimořádně vysoká. Sto gramů čistého extraktu má hodnotu až 70 000 ORAC, což je zatím nejvíce ze všech zkoumaných plodin. Na základě uvedeného, se považuje ovoce açai za nejsilnější přírodní antioxidant na světě. 

Garantujeme nejčistší formu ovoce ACAI v našich produktech s nejsnažší dostupností.

ORAC je měření vyvinuté vědci z Tuftsovej univerzity v Oklahomě. Toto měření určuje ORAC-hodnotu jídla, schopnost ničit volné radikály, a tím zpomalovat proces stárnutí a posilovat imunitu vůči chorobám. Ministerstvo zemědělství USA doporučuje příjem asi 5 000 jednotek ORAC na den pro dosažení optimálního zdraví. Bohužel, průměrný člověk získává jen 20% - 25% doporučené dávky ve své denní dávce potravin.

Açai obsahuje minimálně čtrnáct krát více antioxidantů než surový špenát a dvacet až třicet krát více antokyanidů jako červené víno. Už 26 gramů čistého açai stačí na pokrytí denní doporučené dávky antioxidantů.

 

 

Lidé v celé evropě, kteří užívají produkty od Amazon Fruit s.r.o., jsou den ode dne zdravější!

 

 

Amazon Fruit přináší tento zázrak přírody k Vám domů.

 

 

Palma açaiAçai je štíhlá palma, která dorůstá do výšky 15 až 25 metrů. Roste velmi pomalu a plody produkuje čtyři až pět let po vysazení. Z kmene vyrůstají tři až čtyři větve plné květů, které se mění na plody. Tyto jsou zpočátku zelené, ve zralém stavu pak přechází do tmavě fialové barvy. Palma má až 20 kg těchto plodů, a to dvakrát do roka. Vyskytuje se hlavně v záplavových oblastech při řekách v brazilské oblasti Pará v Amazonii.


Ovoce açai 

Ovoce palmy açai je malé peckovité ovoce. Plody jsou velké přibližně 25 mm a rostou v trsech. Na rozdíl od hroznů, açai má jen jednu velkou pecku, která tvoří až 80% plodu. Každý trs palmy açai má téměř tisíc bobulí. Nezralé plody jsou zelené barvy a při dozrávání se jejich barva mění na tmavě fialovou. Açai svou chutí a vůní připomíná čokoládu a lesní plody. Bobule se sbírají pro konzumaci a další zpracování.


Sběr açaiSběr açai skutečně šetří deštný prales! V současnosti až 95% ovoce sbírají původní obyvatelé povodí Amazonky. Zvýšením poptávky po açai, které se stalo potravinovým hitem, se pěstování palmy a rozšiřování palmových hájů na jihu Brazílie stalo klíčovou součástí obživy původních obyvatel deštného pralesa. Obyvatelé získali motivaci k zachování pralesů bez potřeby kácení stromů. Konzumací açai děláme hodně pro své zdraví a zároveň chráníme deštné pralesy.


Zpracování açaiAçai je náročné na zpracování, to ho dělá vzácným mimo regiony, ve kterých roste. Ovoce açai se pro export zpracovává do podoby mražené dřeně a prášku. Při sklizni ovoce se používají tradiční metody a při výrobních procesech se nepoužívají žádné chemické látky. Díky pokroku a novým technologiím zpracování açai může Açaimania Europe nabídnout toto ovoce i na Váš stůl. Naše açai je zpracované podle norem kontroly kvality ISO, Kosher, Halal.

AÇAI je zdravá, chutná a osvěžující strava moderních lidí.


Příprava açai 

Açai se připravuje na různé způsoby. Používá se při výrobě lahodného jídla Açai na Tigela, osvěžujících koktejlů, džusů, zmrzliny a jiných chutných pokrmů. Podle tradiční brazilské receptury Vám jej nabízíme v podobě mražené dřeně. Přečtěte si recepty.
Produkty z açai jsou považovány za jedny z nejzdravějších potravin na naší planetě.

 

Nutriční hodnoty açai 

Açai je absolutním potravinovým hitem díky svému jedinečnému složení. Mluví se o něm jako o jednom z nejkoplexnějších přírodních plodů z důvodu vysokého obsahu:antioxidantů vlákniny (více než 40 %)nenasýcených mastných kyselin omega 6 a omega 9
osmi aminokyselin vitamínů: A, B1 (tiamin), B2 ( riboflavin ), B3 ( niacin ), C, E ( tokoferol ),Dminerálních látek:železa, kalcia, fosforu a draslíku,který je nejhodnotnějším minerálem v plodech açai bílkovin a proteinů v podobném složení jako vejce
(nutriční hodnoty zpracovaných metodou lyofilizace, t.j. sušení plodů mrazením).


GuaranaGuarana pochází z dalekých amazonských pralesů, kde její účinky objevili místní obyvatelé již před dávnými dobami. Používají ji však nejen jako vynikající stimulant, ale i jako lék na mnohé zdravotní problémy.

 

 

Energie z džungle

 

Guarana je keř rostoucí v džungli av jazyce domorodých kmenů znamená "velký strom lesa". Je doslova lesní lékárnou. Z ořechů guarany se získává prášek, který Indiánům nahradí nejen každodenní šálek kávy, či silný čaj. Plody guarany obsahují guaranin, který má podobné účinky jako kofein. Jeho výhodou je to, že v těle nepůsobí jako rozbuška s následnou únavou, ale uvolňuje se postupně, a tak dokáže tělo povzbudit během celého dne. Důležité je, že výtažek z guarany je bohatý i na obsah vitamínů (například vitamín C a vitamíny skupiny B).

 

Dodá životní energii

Výtěžek se cení pro jeho schopnost dodávat vitalitu a energii, přičemž podporuje celý imunitní systém a regeneraci organismu. Jeho užívání se doporučuje všem, kteří mají náročnou práci a potřebují povzbudit mozkovou činnost. Únava, ospalost a problémy s koncentrací, které trápí například studentů, zda řidiče, dokáže guarana také rychle odstranit.

 

 

Tak trochu všelék

 

Používá se i při léčbě menstruačních bolestí, při hubnutí, nebo jako afrodiziakum. Také se jí zvyknou léčit trávicí problémy, například průjem. Obrovskou výhodou guarany oproti kofeinovým nápojem je i to, že není návyková a nemá vedlejší nežádoucí účinky.

 

Co je antokyanin ?

To, co dělá açai unikátním, je - mimo jiné - i fakt, že je velmi bohaté na Anthokyany - typické purpurové barvivo. Anthokyany slouží jako antioxidant a je nejvyhledávanějším phytonutrientům obsaženým i v bobulích açai.

 

Co jsou antioxidanty ?

Antioxidanty ničí volné radikály vznikající v lidském organismu, a tím posilují imunitní systém, regeneraci buněk a také pomáhají chránit srdce, cévy, mozek, ledviny, oči a tkáně jiných orgánů. Volné radikály poškozují buněčné membrány, ohrožují stabilitu a obnovu bílkovin, čímž se podílejí na vzniku mnoha onemocnění.

Přirozenými zdroji antioxidantů jsou zejména ovoce a zelenina. V dnešní době se většina ovoce a zeleniny tepelně zpracovává, čímž se obsah antioxidantů redukuje na minimum. Ve výživě se upřednostňují přírodní antioxidanty jaké jsou v açai, protože výzkumy poukazují na jejich pozitivní působení a lepší využitelnost v organismu.

 

Co jsou flavonoidy ?

Flavonoidy jsou přírodní antioxidanty, které chrání buňky lidského organismu. Vědci ve studiích dokázali, že příznivý vliv na lidský organismus má denní příjem už 600 - 900 mg flavonoidů. Açai patří mezi ovoce s nejvyšším obsahem flavonoidů.

 

Nenasycené mastné kyseliny

Nenasycené mastné kyseliny patří mezi esenciální mastné kyseliny, které jsou pro živý organismus nezbytné a musí být přijímány potravou. Patří sem například omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Jsou nezbytné pro naše zdraví a jejich dlouhotrvající nedostatek se projeví různými onemocněními. Nedostatek nenasycených mastných kyselin má významnou roli v rozvoji aterosklerózy, mnoha degenerativních onemocnění a nádorových onemocnění. Mnoho expertů odhaduje, že více než 90% populace naší planety přijímá nedostatečné množství nenasycených mastných kyselin, a to z důvodu nesprávné životosprávy, nevhodných potravin nebo hladomoru. Plody açai obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin omega-3 a omega-6.

 

Bílkoviny

Bílkoviny a aminokyseliny Bílkoviny tvoří základ všech tkání v lidském těle. Jsou nezbytné pro přežití - nacházejí se ve všech buňkách av plazmě. Bílkoviny se skládají z aminokyselin. Lidské tělo si umí vyrobit jen některé aminokyseliny, ostatní musíme získat ze stravy. Ty se jmenují esenciální aminokyseliny. Význam pravidelného přísunu aminokyselin potravou je značný. Jsou velmi důležité pro naše zdraví a při kombinací některých faktorů, jako je například nevyvážená strava a těžká fyzická zátěž, může nastat jejich nedostatek.Plody palmy açai jsou bohaté na aminokyseliny. Aby svaly správne fungovali a výkonnosť stúpala, sú potrebné aminokyseliny. Aminokyseliny v kombinácii s mastnými kyselinami v açai pomáhajú spaľovať tuk efektívnejšie a svaly rastú rýchlejšie.

 

Vitamíny

Vitamíny jsou základní kameny našeho zdraví. Lidské tělo si většinu vitaminů neumí vyrábět samo, proto je důležitý jejich přísun stravou. Každý vitamin má několik specifických úkolů a jeho nedostatek může vést k vážnému onemocnění. Vitamíny se dělí na rozpustné v tucích (A, D, E, K) a na rozpustné ve vodě. Optimální denní příjem vitamínů zabezpečíme formou vyvážené stravy. Tímto způsobem předejdeme možnosti předávkování se vitaminy. Osm vitaminů skupiny B a vitamin C se ve vodě rozpouštějí as výjimkou vitamínu B12 se v těle neukládají do zásoby.

 

Açai obsahuje množství zdraví prospěšných vitamínů: A, B1 (thiamin), B2 (tiboflavín), B3 (niacin), C, E (tokoferol), D.

 

Minerální látky

 

Minerální látky a stopové prvky jsou pro náš život mimořádně důležité, ale lidský organismus není schopen je syntetizovat. Jejich nedostatek vede k různým onemocněním a funkčním poruchám. Náš organismus využívá jen několik tisícin nebo miliontin gramů stopových prvků (zinek, mangan, železo, chrom, molybden), avšak jejich přítomnost v organismu je pro udržení zdraví nezbytná. Minerální látky (vápník, hořčík, draslík) jsou nezbytné ve větších množstvích. Spolu se stopovými prvky se podílejí na množství biochemických procesů, přičemž své účinky v procesu jejich zužitkování vzájemně posilují. Açai obsahuje množství minerálních látek (železo, vápník, fosfor a draslík). Nejhodnotnějším minerálem v plodech açai je draslík.